طراحی لوگو

طراحی لوگو در برندسازی، اولین و مهم ترین قدم است. لوگو اولین معرفی بصری شما به مخاطب است. اگر لوگوی بدی داشته باشید، آن لوگو در تمام اوراق اداری، کارت های ویزیت، وب سایت ها و محصولات شما قرار می گیرد و همه جا با آرمی بی کیفیت معرفی خواهید شد. تغییر لوگو در آینده نیز برای شما هزینه های سنگینی به وجود خواهد آورد. تمام آن تبلیغات گذشته و شناخت بصری مخاطب از شما با تغییر لوگو باید از روز اول شروع شود و زمان و هزینه های زیادی را از دست خواهید داد. پس اگر به دنبال طراحی لوگو حرفه ای هستید، باید از حرفه ای ها کمک بگیرید.

لوگو چیست؟

لوگو (مخفف لوگو تایپ) از دو واژه یونانی λόγος logos به معنی کلمه و τύπος typos به معنی منقوش کردن ریشه گرفته است. در زبان فارسی به لوگو، نشان واره یا آرم هم می گویند. لوگو یکی از مهمترین شاخه های رشته گرافیک محسوب می شود که معرف هویت و شخصیت یک مجموعه، شخص، شغل و یا هر گونه فعالیت می باشد. به همین دلیل لوگو باید دارای قابلیت های فراوانی باشد، چرا که در اصل لوگو حکم نوعی امضا و مهر را بازی می کند.

انواع لوگو:

  1. نشانه (آرم یا لوگو تصویری)
  2. نشانه نوشته (لوگو تایپ یا ورد مارک)
  3. لوگو حرف نماد (مونوگرام یا لتر مارک)
  4. لوگو ترکیبی (نشانه به همراه نوشته)

نشانه، آرم یا لوگو تصویری

نشانه، آرم یا لوگو تصویری یکی را بارها و بارها مشاهده کرده اید. برندهایی همچون اپل، نایک، بنز و بسیاری از برند های بزرگ از این نوع لوگو استفاده می کنند.

نشانه نوشته، لوگو تایپ یا ورد مارک

نشانه نوشته، لوگو تایپ یا ورد مارک را بارها و بارها مشاهده کرده اید. نمونه هایی از این نوع لوگو مانند برندهایی همچون کوکاکولا، والت دیزنی و بسیاری نمونه های دیگر را هر روز مشاهده می کنیم.

لوگو حرف نماد، مونوگرام یا لترمارک

لوگو حرف نماد، مونوگرام یا لترمارک را هم بارها دیده اید. لوگوی برندهایی همچون ال جی، وردپرس، اچ پی و … از این نوع لوگو می باشند. معمولا در طراحی این لوگو ها از حروف ابتدایی کلمات نام برند استفاده می شود.

لوگو ترکیبی (آرم با نوشته)

لوگو ترکیبی نیز طرافداران بسیار زیادی دارد. از جمله نمونه های این نوع لوگو می توان به لوگوی برند هایی همچون رایتل و پپسی اشاره کرد.

طراحی لوگو را دست کم نگیرید

طراحی لوگو اصلا موضوع کم اهمیتی نیست. هیچ وقت به سادگی از روی طراحی لوگو رد نشوید. لوگو اولین چیزی است که در حافظه بصری مخاطبان از شما شکل می گیرد. نیاز نیست لوگو تمام محصولات شما را یک جا نمایش دهد. کدام شرکت بزرگ را می شناسید که چنین لوگویی داشته باشد؟

لوگو شرکت هایی مانند نایکی، اچ پی و … را بارها و بارها دیده اید. شرکت نایکی در لوگوی خود کفش، تی شرت و کلاه را به نمایش نگذاشته است. حتی نقطه ای اضافه در آن طراحی نشده است. به یاد داشته باشید، هر فردی که نرم افزاری مانند فتوشاپ بر روی سیستم کامپیوتری خود نصب کرده است، کفایت آن را نخواهد داشت که شما را به مخاطبان معرفی کند. طراحی لوگو تلفیقی است از هنر، اصول برندیگ، روانشناسی، جامعه شناسی و مدیریت و نیازمند دانش گسترده ای در زمینه شناخت عناصر بصری و رنگ دارد. نه دانش مدیریت به تنهایی کار ساز خواهد بود، نه دانش هنری و نه دانش تکنیکی، بلکه تلفیق آنها برای طراحی لوگو نیاز است.
پس تنها اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید کارهایتان را درست و اصولی شروع کنید و یا می خواهید همین امروز گذشته اشتباه را تغییر دهید با ما تماس بگیرید. تیم طراحی و تبلیغات رایمند با به کارگیری متخصصین خود همراه شما خواهد بود.

خدمات طراحی لوگو (طراحی آرم)

خدمات طراحی لوگو (طراحی آرم) در تیم طراحی و تبلیغات رایمند زیر نظر هنرمندان گرافیست و متخصصین برندینگ انجام می گیرد. طراحی لوگو (آرم) شرکت ها، موسسات در تیم رایمند در سریعترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام می شود. این خدمات شامل طراحی لوگو نشانه (آرم)، طراحی لوگو تایپ، اصلاح و بازسازی لوگو، مونوگرام و طراحی لوگوهای ترکیبی می باشند.

جهت سفارش طراحی لوگو با ما در ارتباط باشید